Na krásnom modrom Dunaji

Základné parametre hry:

 • Miesto hry: Bratislava – Dunajské nábrežie
 • Náročnosť: ľahšia – úlohy spočívajú jednak v hľadaní indícií a informácií, ale užijete si aj ľahšie rébusy/ šifry a môžete sa tešiť aj na nejaké výzvy :-).

  Ak sa Vám zdá byť niektorá úloha príliš zložitá, alebo Vás nenapadá riešenie, alebo preferujete jednoduchšie hry, máte k dispozícii pomôcky. Prvá pomôcka Vás nasmeruje v riešení, ale stále ponecháva priestor pre Vaše úvahy a aktivitu, druhá už obsahuje riešenie.

 • Trvanie: cca 2 hod.
 • Dĺžka: cca 4 km
 • Počet hráčov v tíme: 1-6 (odporučený)
 • Hodnotenie: 5/5
 • Cena: 44.- Eur
UJEB

Príbeh:

Skupina vysoko nadaných amatérskych nadšencov, vedomých si bezpečnostných hrozieb o ktorých oficiálne vládne orgány nemajú ani predstavu, sformovala pred časom supertajnú organizáciu. Dali jej názov „Úderná jednotku Budzogáň“. Tvoria ju skutočné „mozgy“ z oblasti bezpečnosti, techniky, prírodných vied, informačných technológií, … a dnes už disponuje veľmi slušnými informačnými zdrojmi a technickým vybavením. Žiaľ v tíme stále chýbajú agenti, ktorí by misie realizovali „v poli“, preto dnes potrebuje vašu pomoc. 

Jednou z najnebezpečnejších zločineckých skupín ktorých činnosť monitorujeme je organizácia hovoriaca si „Skupina rozvracajúca áábsolútne čokoľvek“. Vznikla len nedávno. Dlho hľadala, akou nehanebnosťou by sa dostatočne zviditeľnila. Rozhodnutie napokon padlo, cieľom ich útoku sa má stať práve rieka Dunaj. Plánujú do jeho vody vmiešať zvláštnu substanciu, ktorá spôsobí trvalé prefarbenie vody do ružova a to po celej dĺžke toku rieky.

Je ťažké domýšľať katastrofálne dôsledky takéhoto činu. Všetko čo má vo svojom názve slovné spojenie „modrý Dunaj“ by sa v tom momente stalo zmätočným. A čo  slávny Straussov valčík „Na krásnom modrom Dunaji“? Je teda samozrejmé, že niečo také nemienime dopustiť.

Nájdete v sebe dostatok odvahy, vytrvalosti a dôvtipu na odvrátenie tejto hrozby? Ako prekvapenie čaká na úspešných adeptov aj malá odmena od nás.

Hra je určená pre tímy, ktoré chcú stráviť čas v príjemnom prostredí Dunaja netradičným spôsobom, zažiť pritom dobrodružstvo a vzrušenie z objavovania a bádania, prípadne si aj zasúťažiť. Preferujú dynamiku kombinovanú s ľahšími logickými hádankami a rébusmi, uprednostňujú kratšie hry, avšak chcú sa ja trochu pohýbať. Ak si chcete zahrať niečo dlhšie, celá táto hra je obsiahnutá v druhej časti hry “Hľadáme akčných hrdinov”.

Pozor:

Hra “Na krásnom modrom Dunaji” je obsiahnutá v druhej časti hry “Hľadáme akčných hrdinov”. Ak ste túto hru už hrali, odporúčame zvážiť nákup inej hry.

Pomoc planéte Alia

získali ste práve skvelý tip na darček?

Vonkajšia úniková hra je vynikajúci nápad a skvelé prekvapenie, ale to nie je všetko. Máte možnosť navyše:

 • vložiť do hry tematický obsah (meno obdarovaného, osobnú gratuláciu)
 • upraviť grafiku (fotku obdarovaného, tematické obrázky, tematická grafika …)
 • vložiť špeciálnu úlohu menovite pre obdarovaného

všetko priamo do aplikácie. Teraz môžete sledovať, ako vyzerá nehrané prekvapenie 🙂