Tajomná truhlica Bratislavského čerta

Základné parametre hry:

  • Miesto hry: Bratislava – Staré Mesto 
  • Náročnosť: stredná (pri strednej obťažnosti úlohy spočívajú nie len v hľadaní indícií a informácií, ale hra obsahuje aj jednoduchšie až stredne náročné rébusy/ šifry.)
  • Trvanie: cca 2 hod.
  • Dĺžka: cca 3 km
  • Počet hráčov v tíme: 1-6 (odporučený)
  • Hodnotenie: 4,5 / 5
  • Cena: 44.- Eur

Spoznajte Bratislavu úplne inak. Prejdite sa najkrajšími zákutiami jej starobylého centra, dotknite sa jej histórie. Získajte 9 kľúčov na otvorenie truhlice, v ktorej Bratislavský čert pri svojom odchode z mesta zanechal záhadný odkaz.

Počas hry budete hľadať indície a riešiť úlohy, ale aj strážiť si čas.

Zostavte tím, strávite čas vonku v najkrajších uliciach starého mesta, pohýbte sa, potrápte mozgové závity, hlavne sa však spolu s rodinou/ kamarátmi/ kolegami dobre zabavte a ak všetko dobre dopadne, budete mať možnosť odhaliť po stáročia ukryté tajomstvo. Ale pozor, nik netuší, čo okovaná truhlica skutočne skrýva. Nájdete v sebe dostatok vytrvalosti, dôvtipu a odvahy? Ak áno, poďme na to. Ako prekvapenie čaká na úspešných riešiteľov aj malá odmena od nás.

Príbeh:

Bratislava, mesto s bohatou a slávnou históriou, je opradené aj nejednou povesťou a legendou. Jedna z nich hovorí o Bratislavskom čertovi, pradávnom obyvateľovi Bratislavy. Obýval ju dlhé stáročia a neopustil ju ani keď sa mu zle vodilo, dokonca ani keď mu rovno pod kameňolomom na svahu hradného kopca zvanom Schlossgrund, kde celé veky býval, postavili kostol.

Valentín Zika, dnes už vyše 90 ročný pán, jeden z posledných pamätníkov slávnych dôb Prešporka, prežil celý svoj život v Bratislavskom Starom meste. Bol známy ako obchodník s drevom, avšak najmä ako amatérsky učenec. Oblasť jeho bádania však bola vysoko netypická, u ľudí vzbudzovala obdiv, ale aj rešpekt, či vyslovene strach. Pán Zika sa totiž venoval vedám transdimenzionálnym a okultným a podľa zasvätencov dosahoval vo svojom bádaní aj pozoruhodné, ba až husiu kožu naháňajúce úspechy.

Jedným z hlavných predmetov bádania Valentína Ziku bol Bratislavský čert, konkrétnejšie tajomný odkaz, ktorý mal čert pri svojom odchode z Bratislavy budúcim generáciám zanechať. Nevie sa presne kedy to bolo, avšak viacero prameňov spomína tajomnú okovanú, deviatimi zámkami uzamknutú truhlicu. Celoživotné úsilie pána Ziku prinieslo nakoniec svoje ovocie a na sklonku svojho života truhlicu skutočne našiel. Nakoľko však ide o predmet vysoko čaromocný, ovládaný a chránený magickými silami, bežný smrteľník ju nemôže len tak vidieť a už vôbec nie s ňou manipulovať.

Pán Valentín Zika žiadneho nasledovníka vo svojom bádaní nenašiel a jeho úctyhodný vek mu žiaľ neumožňuje podniknúť poslednú dobrodružnú výpravu do Bratislavských ulíc, aby truhlicu otvoril. Oslovil teda nás a po dlhom experimentovaní a nespočetných pokusoch sa nám podarilo vytvoriť aplikáciu, ktorá magické energetické pole v ktorom je truhlica vnímateľná vizualizuje a dokáže v ňom s truhlicou narábať.

Teraz už potrebujeme iba skupinu odvážlivcov, ktorá prejde miesta na ktorých sú ukryté indície, vylúšti rébusy potrebné na nájdenie všetkých 9 kľúčov a odkaz Bratislavského čerta odhalí. Po každom správnom vyriešení rébusu objavíte 1 kľúč. Keď ich nazbierate všetkých 9, truhlicu môžete otvoriť. Dobre si to však rozmyslite, nik netuší čo sa stane ak odpoviete nesprávne, ani čo tajomná okovaná truhlica skrýva.

Nájdete v sebe dostatok vytrvalosti, dôvtipu a odvahy? Ak áno, poďme na to. Ako prekvapenie čaká na úspešných riešiteľov aj malá odmena od nás.

Hra je určená pre tímy, ktoré chcú stráviť čas v historickom centre Bratislavy netradičným spôsobom, zažiť pritom dobrodružstvo a vzrušenie z objavovania a bádania, prípadne si aj zasúťažiť. Preferujú dynamiku kombinovanú už aj so stredne náročnými logickými hádankami a rébusmi.

Pomoc planéte Alia

získali ste práve skvelý tip na darček?

Vonkajšia úniková hra je vynikajúci nápad a skvelé prekvapenie, ale to nie je všetko. Máte možnosť navyše:

  • vložiť do hry tematický obsah (meno obdarovaného, osobnú gratuláciu)
  • upraviť grafiku (fotku obdarovaného, tematické obrázky, tematická grafika …)
  • vložiť špeciálnu úlohu menovite pre obdarovaného

všetko priamo do aplikácie. Teraz môžete sledovať, ako vyzerá nehrané prekvapenie 🙂