Dobrodružstvo na Železnej Studienke, alebo pomoc planéte Alia

Základné parametre hry:

  • Miesto hry: Bratislava – Železná studienka – Partzánska lúka
  • Náročnosť: jednoduchá (pri ľahkej obťažnosti úlohy spočívajú predovšetkým v hľadaní indícií a informácií, rébusy/ šifry sa vyskytujú len ojedinele a v jednoduchšej forme.)
  • Trvanie*: cca 3 hod. / cca 2 hod.
  • Dĺžka*: cca 6 km / cca 4 km
  • Počet hráčov v tíme: 1-6 (odporučený)
  • Hodnotenie: 4,8/ 5
  • Cena: 44.- Eur

*hra je dostupná v 2 variantoch – štandardnom a kratšom. Ak je Váš čas obmedzený, prípadne sa Vám nechce toľko chodiť, máte k dispozícii kratší variant. Aj ten však obsahuje všetky prvky štandardnej verzie, akurát je kratší a má menej stanovíšť.

Zahrajte si unikátnu vonkajšiu únikovú hru v najobľúbenejšom Bratislavskom lesoparku, na Železnej studienke.

Obyvatelia planéty Alia potrebujú pomoc. Nebude to jednoduché, avšak ako protihodnotu ponúkajú informácie, ktoré môžu pomôcť a možno aj zachrániť životné podmienky na planéte Zem.

Počas hry budete hľadať indície a riešiť úlohy, ale aj zbierať body a strážiť si čas.

Zostavte tím, strávite čas v prírode na čerstvom vzduchu, pohýbte sa, potrápte mozgové závity, hlavne sa však spolu s rodinou/ kamarátmi/ kolegami dobre zabavte a ak všetko dobre dopadne, zachránite až dve civilizácie. Ako prekvapenie čaká na úspešných riešiteľov aj malá odmena od nás.

Príbeh:

Objav astronómov, že na planéte, s dovtedy pracovným označením Z3M314, nachádzajúcej sa na opačnom konci galaxie, by mohol byť život, spôsobil nebývalý rozruch a nadšenie. Kozmický výskum na Alii sa upriamil na toto teleso a vedecký tím mal k dispozícii všetky výdobytky (naozaj vysoko pokročilej) techniky, aby o planéte zistil viac.

Systematický výskum priniesol 3 hlavné poznatky:

1.)    Z3M314 skutočne obývaná je a dokonca na nej sú aj síce nie pŕliš technicky pokročilé, ale predsa len inteligentné formy života. Podaril sa dokonca zistiť aj lokálny názov planéty – ZEM.

2.)    Obyvatelia Zeme svojim správaním sa jednoznačne smerujú k likvidácii podmienok nevyhnutných pre uchovanie vyšších foriem života na Zemi. Hoci času už moc nezostáva, tento proces ešte je možné zvrátiť.

3.)    Na planéte Zem poznajú to, čo na Alii upadlo do zabudnutia a čo v posledných rokoch spôsobuje kolaps jednotlivcov aj spoločnosti – oddych a relax.

Mnoho generácii sa obyvatelia Alie sústreďovali na rozvoj vedy a techniky, metódy bezkonfliktného fungovania spoločnosti, ekológiu a ochranu prostredia a iné dôležité oblasti. Venovali tomu všetku energiu, čas aj zdroje. Naopak vedomosti ako oddychovať, ako a kde relaxovať postupne upadli do zabudnutia. Dôsledky sa však dostavili. Generácie vyčerpaných obyvateľov začali vo vysokej miere chorľavieť, dokonca aj umierať, znížila sa schopnosť sústrediť sa, učiť sa, výdrž. Obyvatelia kolabujú a celá spoločnosť tiež.

Na planéte Zem však tieto vedomosti existujú. Po ďalšom sústredenom výskume bola na Zemi vytypovaná lokalita, ktorá by podľa centrálnej umelej inteligencie Alie bola pre vytvorenia pilotnej oddychovej zóny na Alii najvhodnejšia – Železná studienke v Bratislave.  

Zem je príliš ďaleko na to, aby ju bolo možné navštíviť a lokalitu preskúmať priamo, avšak vďaka najnovším výdobytkom časopriestorovej a transdimenzioníálnej vedy je s ňou možné takmer online komunikovať. Preto sa vrchná správa Alie rozhodla osloviť vybraný tím pozemšťanov (Vás) s ponukou spolupráce. Keďže na Alii je zvykom všetko merať, centrálna umelá inteligencia bude sledovať a vyhodnocovať (bodovať) Váš postup. O zabezpečenie komunikácie s Aliou sa postará lokálny partner FunTrek.sk, ktorý poskytne potrebnú aplikáciu do Vášho mobilného zariadenia.

Cieľom Vašej misie teda je postupne podľa mapy a inštrukcii z Alie prejsť vyznačené body lokality Zelezná studienka, zistiť informácie ktoré centrálna umelá inteligencia Alie potrebuje pre vytvorenie pilotnej oddychovej zóny a odoslať ich na Aliu. Za zozbieranie a odoslanie informácii ponúka vrchná správa Alie dokumentáciu a návod na zostrojenie zariadenia na okamžitú transformáciu syntetických odpadov na využiteľné a ekologické suroviny.  

Máte v rukách osud dvoch civilizácii. Veľa zdaru.

*hra je dostupná v 2 variantoch – štandardnom a kratšom. Ak je Váš čas obmedzený, prípadne sa Vám nechce toľko chodiť, máte k dispozícii kratší variant. Aj ten však obsahuje všetky prvky štandardnej verzie, akurát je kratší a má menej stanovíšť.

Hra je určená pre jednotlivcov, páry, rodiny, partie, kolegov, priateľov, turistov, výletníkov, tímy, … ktorí si chcú pobyt v prírode ozvláštniť, zažiť dobrodružstvo a vzrušenie, prípadne si aj zasúťažiť. Preferujú skôr dynamiku pred zdĺhavejším „maturovaním“ nad zložitými logickými hádankami a rébusmi.

Pomoc planéte Alia

získali ste práve skvelý tip na darček?

Vonkajšia úniková hra je vynikajúci nápad a skvelé prekvapenie, ale to nie je všetko. Máte možnosť navyše:

  • vložiť do hry tematický obsah (meno obdarovaného, osobnú gratuláciu)
  • upraviť grafiku (fotku obdarovaného, tematické obrázky, tematická grafika …)
  • vložiť špeciálnu úlohu menovite pre obdarovaného

všetko priamo do aplikácie. Teraz môžete sledovať, ako vyzerá nehrané prekvapenie 🙂